Vila Tafaj

 
hotel rating stars

Rr.Mine Peza, Nr. 86, Tirane, Shqiperi

Vila Tafaj gjendet në qender të kryeqytetit shqiptar dhe është ndërtuar në vitet ’30 sipas nje stili italian. Vila Tafaj e filloi aktivitetin e saj si një biznes familjar me një restorant i cili u be i famshëm për gatimin dhe mikpritjen e tij. Ajo është kthyer tani në një hotel të pastër dhe komfort mjaft të kërkuar, duke i ofruar klientëve të saj një pozicion në qendër, ushqim dhe shërbim të mirë. Në çmimin e dhomave përshihet minibari dhe lavanteria falas.

Dhomat
Vila Tafaj ka 25 dhoma nga të cilat 7 janë dyshe, 8 janë dopjo, 8 janë teke, 1 treshe dhe 1 suite.
Kujdes: Çmimi më i lirë për dhomë teke që shfaqet më poshtë është ai i dhomave më të vogla me vetëm një krevat tek.

Shkëlqyeshëm, 4.2/5.0

 • Facilitetet dhe Sherbimet e Hotelit
 • Parkim Falas
 • Bar
 • Restorant
 • Recepsion te hapur 24-ore
 • Sherbim ne dhome
 • Sherbim lavanderie
 • Salle konference
 • Kuzhine tradicionale
 • Dhomat dhe sherbimet ekstra
 • Ajer te kondicionuar
 • Televizor satelitor
 • Internet kabllor falas
 • Telefon
 • Banje me dush
 • Tharese flokesh
 • Minibar

Per rezervimet e anuluara  të paktën 24 orë para mbërritjes, do te behet rimbursim i shumes se plote. Për anulimet e bëra brenda më pak se 24 orë para mbërritjes, do te paguhet nata e pare.

Check-In: 14:00

Check-Out: 12:00