Hotele ne Tepelene

Tepelena eshte nje qytet i vogel ne jug te Shqiperise. Eshte themeluar ne kohet antike dhe shkaterruar plotesisht ne 1920 nga nje termet i forte, me pas i rindertuar. Monumentet historike me te rendesishme jane rrenojat e keshtjelles dhe memoriali i Ali Pashes. Qyteti njihet per ujerat termale. Vizitoni Tepelenën, Shqipëri dhe rezervoni online hotele në Tepelenë.

Guesthouse Lord Bajron

hotel stars
S'ka Vlerësime

Majkosh, Tepelenë, 6301 Tepelenë, Shqipëri

  Kërkon konfirmim