Kastrati Tirana Tower

 
hotel rating stars

Sheshi Italia, Tirane, Shqiperi

Hoteli ndodhet ne një zone te qete ne zemër te qytetit, afër Parkut Kombëtar, Liqenit artificial dhe Kopshtit Zoologjik, ne brendesi te zonës se ambasadave dhe bankave te Tiranës. Pallati i Kongreseve dhe ai Presidencial ndodhen vetëm disa hapa larg hotelit, ndërsa edhe shume vende te tjera me interes nuk ndodhen shume larg. Ky është i vetmi hotel 5* ne Shqipëri me menaxhim ndërkombëtar. Një hotel modern me mobilim elegant, Hotel Sheraton Tirana & Towers ofron akomodimin me ekskluziv ne Shqipëri. Te gjitha dhomat dhe suitat kane pajisje moderne për të mirëpritur biznesmenët dhe turistet. “Infinity” Bar ofron një shërbim dhe ambjent autentik te veçantë. Është vendi ideal ku biznesmenët mund të takohen për kafe apo për t’u çlodhur gjate ditës. Hoteli ofron një ambjent te këndshëm për çajin e pasdites dhe koktejet. Restoranti “Metropolitan” është i hapur për mëngjesin, dreken dhe darken dhe pervec kuzhines ndërkombëtare ofron edhe kuzhinën mesdhetare dhe shqiptare. Te gjitha ushqimet janë të freskëta dhe të cilësisë se pare dhe serviren me elegancë.

Dhomat
Hoteli ka nje total prej 151 dhomash, duke perfshire edhe 56 suita, nje suite presidenziale, 95 dhoma te dekoruara mjaft bukur dhe 2 katet e Kulles.

Shkëlqyeshëm, 4.8/5.0

 • Facilitetet dhe Sherbimet e Hotelit
 • Internet Wireless falas
 • Parkim me pagese
 • Bar
 • Restorant
 • Recepsion te hapur 24-ore
 • Kend interneti
 • Ashensor
 • Dhome dhe kushte per persona me aftesi te kufizuara
 • Sherbim ne dhome
 • Salle konference
 • Dhome takimi
 • Sherbime per takime biznesi
 • Roje sigurie
 • dhome per bagazhet
 • Qender fitnesi
 • ATM
 • Shkembim valute
 • Dyqan Dhuratash
 • Zyre per makina me qera
 • Sherbim lavanderie
 • Gazeta falas ne holl
 • Trajtim me masazh
 • SPA dhe qender trajtimi
 • Dhomat dhe sherbimet ekstra
 • Internet kabllor me pages
 • Banje me dush
 • Vaske
 • Shtreter portativ extra
 • Krevat per femije
 • Ajer te kondicionuar
 • Dhoma ku ndalohet duhani
 • Abazhur
 • Ballkon
 • Televizor satelitor
 • Tharese flokesh
 • Minibar
 • Telefon
 • Tavolina pune
 • Kasaforte
 • Aparat per te bere cajin /kafen
 • Telefon ne banje
 • Pajisje tualeti personale
 • Sporte & Aktivitete
 • Pishine te hapur
 • Pishine te mbyllur me ngrohje

Anulimi i rezervimit behet 24 ore para dates se mberritjes deri ne oren 18:00. Nese anulimi do te behet pas ketij afati, atehere klientit i mbahet e gjithe shuma e nates se pare te akomodimit.

Check-In: 14:00

Check-Out: 12:00