Vila Duraku

 
hotel rating stars

Lagja Nr. 1, ish-Turizmi, Sarande, Shqiperi

Hotel Vila Duraku, “kushëriri” modern i “Turizmit” të vjetër komunist, është një ndërtesë që bie në sy në Sarandë për shkak të strukturës së saj të veçantë. Arkitektura moderne ka ruajtur karakteristikat e kësaj pjesë të Mesdheut duke ofruar pamjen e një tempulli elegant, me pak kate, me ngjyrë të çelet. Pjesa e brendshme e këtij hoteli e stilit butik plotëson pjesën e jashtme me korridore të gjerë të shtruara me mermer dhe dhoma elegante me hapësirë dhe pajisje të cilësisë
së lartë. Restoranti të krijon përshtypjen e një vendi të hapur me panele xhami krejt transparente me pamje nga pishina elegante, që ndodhet në mes të gjelbërimit të kopshtit në pjesën e pasme
të vilës. Megjithëse nuk është vlerësuar zyrtarisht, është një nga hotelet më të mirë në Sarandë. 

Shumë mirë, 4.0/5.0

 • Facilitetet dhe Sherbimet e Hotelit
 • Parkim Falas
 • Bar
 • Restorant
 • Kuzhine tradicionale
 • Recepsion te hapur 24-ore
 • Kend interneti
 • Ashensor
 • Salle konference
 • Roje sigurie
 • Kasaforte ne recepsion
 • Dhomat dhe sherbimet ekstra
 • Internet kabllor falas
 • Banje me dush
 • Vaske
 • Shtreter portativ extra
 • Ajer te kondicionuar
 • Abazhur
 • Ballkon
 • Televizor satelitor
 • Tharese flokesh
 • Minibar
 • Telefon
 • Tavolina pune
 • Kasaforte
 • Sporte & Aktivitete
 • Pishine te hapur

Gjate sezonit te ulet (01/01-31/03/ dhe 01/12-31/12/) dhe te mesem (01/04-30/06 dhe 01/09-30/11/)  per rezervimet e anulluara të paktën 24 orë para mbërritjes, do te behet rimbursim i shumes se plote. Për anulimet e bëra brenda më pak se 24 orë para mbërritjes, do te paguhet nata e pare.Gjate sezonit te larte (01/07-31/08/) per rezervimet e anuluara  të paktën 48 orë para mbërritjes, do te behet rimbursim i shumes se plote. Për anulimet e bëra brenda më pak se 48 orë para mbërritjes, do te paguhet nata e pare.

Check-In: 14.00

Check-Out: 12.00