This hotel is currently unavailable for booking. Please select a different hotel.

Livia

 
hotel rating stars

Butrint, Sarande, Shqiperi

Hotel Livia ndodhet në Parkun Kombëtar të Butrintit, në mes të gjelbërimit, vetëm disa metra larg zonës së trashëgimisë kulturore UNESCO të Butrintit. Një ndërtesë interesante e ndërtuar me tulla që imiton arkitekturën e një vile romane antike, ofron 11 dhoma me hapësirë dhe me mobilje druri, dysheme të shtruara me pllaka mesdhetare. Përpara ka një kopësht të madh ndërsa mbrapa tij shtrihet një pyll përmes zonës antike të Liqenit të Butrintit. Është vendi i përkryer për të qëndruar nëse dëshironi të vizitoni me qetësi dhe pa u nxituar zonën antike. Restoranti ofron midhje të freskëta nga liqeni i kripur, po ashtu levrek dhe krap të freskët deti.

Shumë mirë, 4.0/5.0

 • Facilitetet dhe Sherbimet e Hotelit
 • Parkim Falas
 • Bar
 • Restorant
 • Kuzhine tradicionale
 • Recepsion te hapur 24-ore
 • Roje sigurie
 • Kasaforte ne recepsion
 • Lejohen kafshet shtepiake
 • Shkembim valute
 • Sherbim lavanderie
 • Dhomat dhe sherbimet ekstra
 • Banje me dush
 • Shtreter portativ extra
 • Ajer te kondicionuar
 • Abazhur
 • Ballkon
 • Televizor satelitor
 • Tavolina pune

Gjate sezonit te ulet  (01/01-30/06 dhe 01/09-31/12)  per rezervimet e anulluara të paktën 24 orë para mbërritjes, do te behet rimbursim i shumes se plote. Për anulimet e bëra brenda më pak se 24 orë para mbërritjes, do te paguhet nata e pare.Gjate sezonit te larte (01/07-31/08) per rezervimet e anuluara  të paktën 3 dite para mbërritjes, do te behet rimbursim i shumes se plote. Për anulimet e bëra brenda më pak se 3 dite para mbërritjes, do te paguhet shuma e nates se pare.

Check-In: 13.00

Check-Out: 12.00