Perla

 
hotel rating stars

Rr. 10 Deshmoret e Pojskes, Pogradec, Shqiperi

Hotel Perla gjendet ne qender të qytetit mikpritës të Pogradecit, pranë parkut më të madh të qytetit që ndodhet përgjatë bregut te liqenit. Është një hotel i këndshëm me ballkone te vogla. Hoteli ka një dizenjo të brendshme të stilit italian. Gjatë qëndrimit tuaj tek hotel Perla mund të vizitoni pikën turistike të Drilonit, mozaikët dhe qendrën arkeologjike në fshatin Lin, si dhe pikat turistike si Tushemishti, Pylli i Gështenjave, Krusha, Kalaja etj.

Dhomat
Hoteli ka 20 dhoma, nga të cilat 5 janë dyshe, 8 janë dopio, 3 treshe dhe 4 suita.

Silver award by Authentic Albania Quality Mark New York Hotel is honoured Silver Award by Authentic Albania Quality Mark

Shkëlqyeshëm, 4.4/5.0

 • Facilitetet dhe Sherbimet e Hotelit
 • Internet Wireless falas
 • Parkim Falas
 • Bar
 • Restorant
 • Kuzhine tradicionale
 • Recepsion te hapur 24-ore
 • Kend interneti
 • Sherbim ne dhome
 • Roje sigurie
 • dhome per bagazhet
 • Shkembim valute
 • Kopsht
 • Dyqan Dhuratash
 • Transport falas per ne qender te Qytetit
 • Sherbim lavanderie
 • Gazeta falas ne holl
 • Dhomat dhe sherbimet ekstra
 • Internet kabllor falas
 • Banje me dush
 • Shtreter portativ extra
 • Krevat per femije
 • Ajer te kondicionuar
 • Dhoma ku ndalohet duhani
 • Abazhur
 • Ballkon
 • Televizor satelitor
 • Tharese flokesh
 • Minibar
 • Telefon
 • Tavolina pune

Gjate sezonit te ulet (01/01-31/05& 01/09-31/12) per rezervimet e anulluara të paktën 24 orë para mbërritjes, do te behet rimbursim i shumes se plote. Për anulimet e bëra brenda më pak se 24 orë para mbërritjes, do te paguhet nata e pare. Gjate sezonit te larte (01/06-31/08) per rezervimet e anuluara të paktën 48 orë para mbërritjes, do te behet rimbursim i shumes se plote. Për anulimet e bëra brenda më pak se 48 orë para mbërritjes, do te paguhet nata e pare.

Check-In: 12:00

Check-Out: 11:00

Politika per largim te vone (late checkout) : largim pas ores 12:00 paguhet 7 Euro per dhome.