Regency

 
hotel rating stars

Rr.Ismail Qemali, Nr. 7, Korce, Shqiperi

Hotel Regency eshte ndertuar per t’i ofruar qytetit te Korces nje strukture nderkombetare dhe me klas per biznesmenet dhe turistet amerikane apo europiane. Vellezerit Fundo, te lindur ne Korce dhe te emigruar per ne Amerike ne nje moshe te re e ndertuan hotelin ne token e prinderve te tyre. Hotel Regency eshte teresisht i dekoruar me aksesore te ardhur nga Amerika. Rezulati eshte: nje hotel magjepses me te gjitha sherbimet i ndertuar ne qender te Korces i cili dallohet nga arkitektura e tij dhe dhomat e bukura. Sherbimi i jashtezakonshem i ben mysafiret te ndihen si ne shtepine e tyre. Eshte vendi ideal per takimet e biznesit ne Korce, nje restorant me te gjitha sherbimet, salle konference dhe dhome ngrenie private. Biznesmeneve dhe turisteve qe vizitojne Korcen iu ofrohet nje bar per t'u relaksuar pas nje pune te lodhshme apo ne fund te nje dite turistike.

Dhomat
Hotel Regency ka 18 dhoma nga të cilat 6 dyshe me krevate të ndare, 6 dopjo, 4 teke dhe 2 suita.
Kujdes: Çmimi më i lirë për dhomë teke që shfaqet më poshtë është ai i dhomave më të vogla me vetëm një krevat tek.
Silver award by Authentic Albania Quality Mark Regency Hotel is honoured Silver Award by Authentic Albania Quality Mark

Shumë mirë, 3.7/5.0

 • Facilitetet dhe Sherbimet e Hotelit
 • Internet Wireless falas
 • Parkim Falas
 • Bar
 • Restorant
 • Kuzhine tradicionale
 • Recepsion te hapur 24-ore
 • Kend interneti
 • Ashensor
 • Sherbim ne dhome
 • Salle konference
 • Dhome takimi
 • Sherbime per takime biznesi
 • Roje sigurie
 • dhome per bagazhet
 • Kasaforte ne recepsion
 • Lejohen kafshet shtepiake
 • Shkembim valute
 • Dyqan Dhuratash
 • Sherbim lavanderie
 • Gazeta falas ne holl
 • Dhomat dhe sherbimet ekstra
 • Internet kabllor falas
 • Banje me dush
 • Shtreter portativ extra
 • Krevat per femije
 • Ajer te kondicionuar
 • Abazhur
 • Televizion
 • Tharese flokesh
 • Minibar
 • Telefon
 • Tavolina pune

Per rezervimet e anuluara  të paktën 24 orë para mbërritjes, do te behet rimbursim i shumes se plote. Për anulimet e bëra brenda më pak se 24 orë para mbërritjes, do te paguhet nata e pare.

Check-In: 14:00

Check-Out: 12:00

Politika per krevat shtese: : 10 Euro per person