Bujtina Leon

 
hotel rating stars

Rr. Shpresa Palla, Nr.6, Korce, Shqiperi

E gjendur në qendër të Korçës, Bujtina Leon është një ndertese me një arkitekturë tradicionale lokale: pesë dhoma të rehatshme dhe një dhomë pritjeje me një atmosferë të ngrohtë pranë oxhakut, ku ju mund të shijoni verën, çajin dhe ushqimin e shtëpise. Me një verandë dhe një kopesht te ndricuar nga urna, fenerë, lule, ajo ofron një pushim të plotë. Bujtina Leon gjendet në pjesën e vjetër të qytetit e cila karakterizohet nga një rrugë e shtruar me kalldrëm dhe shtëpi te vjetra tradicionale që ndodhen vetem pak hapa larg nga Muzeu i Artit Mesjetar, nga Muzeu Arkeologjik, nga Muzeu i piktorit Vangjush dhe Shkolla e Parë Shqipe. Bujtina Leon gjendet rreth 35 km nga kufiri me Greqinë (Kapshticë) dhe 198 km nga Aeroporti Ndërkombëtar.

Shkëlqyeshëm, 5.0/5.0

 • Facilitetet dhe Sherbimet e Hotelit
 • Internet Wireless falas
 • Parkim Falas
 • Bar
 • Recepsion te hapur 24-ore
 • Roje sigurie
 • Kasaforte ne recepsion
 • Kopsht
 • Transport falas per ne qender te Qytetit
 • Gazeta falas ne holl
 • Dhomat dhe sherbimet ekstra
 • Banje me dush
 • Shtreter portativ extra
 • Krevat per femije
 • Ajer te kondicionuar
 • Dhoma ku ndalohet duhani
 • Abazhur
 • Ballkon
 • Televizor satelitor
 • Tharese flokesh
 • Tavolina pune
 • Aparat per te bere cajin /kafen

Per rezervimet e anuluara të paktën 24 orë para mbërritjes, do te behet rimbursim i shumes se plote. Për anulimet e bëra brenda më pak se 24 orë para mbërritjes, do te paguhet nata e pare.

Check-In: 13:00

Check-Out: 12:00

Politikat per krevat shtese: 10 Euro per krevat shtese.