Kompleksi Turistik Tropikal

 
hotel rating stars

Lagja 13, Plepa, Durres, Shqiperi

Hotel Tropikal Resort është një nga kompleks me te mira ne Durres, ne zonen e plazhit me te njohur, Plepat. Hoteli mbulon një territor me një sipërfaqe prej 9 hektarësh, me shume hapësirë të gjelbër, palma dhe kopshte te bukur. Ky kompleks ofron një plazh privat në detin Adriatik, një pishinë të madhe dhe disa bare e restorante. Në verë kompleksi ofron programe të ndryshme argëtimi dhe disko verore me balerinë profesionistë nga i mirënjohuri " Club Venu " në Tirane. Tek Kompleksi Tropikal ka diçka për të gjithë ku stafi profesional e miqësor plotësojnë këtë tablo.

Silver award by Authentic Albania Quality Mark Tropikal Resort is honoured Silver Award by Authentic Albania Quality Mark

Mirë, 2.8/5.0

 • Facilitetet dhe Sherbimet e Hotelit
 • Internet Wireless falas
 • Parkim Falas
 • Bar
 • Restorant
 • Kuzhine tradicionale
 • Recepsion te hapur 24-ore
 • Kend interneti
 • Ashensor
 • Dhome dhe kushte per persona me aftesi te kufizuara
 • Salle konference
 • Dhome takimi
 • Sherbime per takime biznesi
 • Roje sigurie
 • dhome per bagazhet
 • Kasaforte ne recepsion
 • Shkembim valute
 • Kopsht
 • Dhomat dhe sherbimet ekstra
 • Banje me dush
 • Shtreter portativ extra
 • Krevat per femije
 • Ajer te kondicionuar
 • Dhoma ku ndalohet duhani
 • Abazhur
 • Ballkon
 • Televizion
 • Tharese flokesh
 • Minibar
 • Telefon
 • Tavolina pune
 • Kasaforte
 • Pajisje tualeti personale
 • Sporte & Aktivitete
 • Pishine te hapur
 • Kend lojrash per femije
 • Fushe volejbolli

Gjate sezonit te ulet (01/01-30/06 & 01/09-31/12) per rezervimet e anulluara të paktën 24 orë para mbërritjes, do te behet rimbursim i shumes se plote. Për anulimet e bëra brenda më pak se 24 orë para mbërritjes, do te paguhet nata e pare.Gjate sezonit te larte(01/07-31/08) per rezervimet e anuluara të paktën 72 orë para mbërritjes, do te behet rimbursim i shumes se plote. Për anulimet e bëra brenda më pak se 72 orë para mbërritjes, do te paguhet nata e pare.

Check-In: 14:00

Check-Out: 11:00