hotele ne Shqiperi
En Shq It De Fr fillimi transferta rreth nesh kontakto
Hotele Shqiptare
Hotele ne Tirane
Hotele ne Durres
Hotele ne Vlore
Hotele ne Sarande
Hotele ne Pogradec
Hotele ne Berat
Hotele ne Gjirokaster
Hotele ne Shkoder
Hotele ne Korce

Real Estate ne Shqiperi


Perse
albania-hotel.com
- Cmime te uleta
- Ndodhet ne Shqiperi
- Nuk ka parapagim
- Nuk ka takse rezervimi
KOMPLEKSI TURISTIK TROPIKAL
Plepa, Durres

Perse te zgjedhesh Kompleksin Turistik Tropikal?


Hotel Tropikal Hotel room, Durres, AlbaniaI bazuar ne stilin e ndertimeve te tilla ne Mesdhe, Tropikal eshte nje kompleks i ri i sapo perfunduar ne plazhin e Durresit, zona e njohur si Plepa. Perbehet nga nje hotel shume i mire me standard me te larte se 3 yje si dhe nga disa ndertime perdhese te cilat ofrojne akomodim me standard me baze. Plusi i madh i ketij kompleksi eshte fakti qe perfshin nje territor me siperfaqe 9 hektare me kopeshte, peme, lulishte dhe ambjente shlodhese. Natyra dhe atmosfera Mesdhetare krijojne nje kombinim perfekt per te kaluar pushime ndryshe ne kete pjese te Adriatikut.
Plani Arkitektural ka synuar te rrise ne maksimum hapsiren pereth duke u offruar pushuesve produkte dhe sherbime ekstra dhe jo thjesht nje dhome. Ky kompleks ofron edhe nje plazh privat prej rreth 5000 metra katrore , qe duke qene i rrethuar nga shtepite e pushimit te ushtarakeve eshte jo vetem me i sigurte por edhe me pak i ngarkuar me pushues e per rrjedhoje me i paster. Pervec plazhit te detit Adriatik rezorti ofron edhe zbavitje te shumellojshme, duke perfshire bar ne nature, disko verore ku ftohen kercimtare professioniste ne kombinim me nje nga klubet me te njohura te Tiranes, Klubin Venue. Tropikal eshte pa dyshim nje nga pjeset e plazhit te Durresit ku mund te kalohen pushime te kendshme verore. Ka dicka per gjithkend ne kete kompleks dhe per me teper stafi profesional luan nje rol te rendesishem ne kompletimin e nje mozaiku sherbimesh me standard qe ofrohen.
Kategorite e Hoteleve

Harta e Shqiperise
Harta e Shqiperise
 
Kursi i kembimit
Lek
Blerje
Shitje
Euro
123
124
USD
101
102
 
Moti ne Shqiperi
Click for Tirana, Albania Forecast
 
Makina me qera
SIXT
Hotel Tropikal Hotel room, Durres, Albania

SHERBIME TE TJERA

Tropikal ofron 44 Dhoma ne total nga te cilat 28 jane dhoma standarde dyshe/dopio dhe 16 jane suita. Te gjitha ofrojne TV, ajer te kondicionuar, banjo me dush brenda, dhe minibar. Suitat ofrojne dhe nje dhome ndenje te gershetuar me nje kuzhine te thjeshte me banak. Kompleksi ofron gjithashtu dhe disa ndertesa perdhese me dhoma me facilitate me bazike. Tropikal ka nje bar plazhi, dy restora nte nga te cilet nje eshte krejtesisht i ri, teper modern dhe ofron specialitete vendase, Italiane si dhe peshk dhe prodhime te fresketa deti. Ofrohen gjithashtu, parking, lulishte nje disko verore me fame ne kete zone si dhe cadra dhe shezllone falas per klientet ne sezonin e plazhit. Personeli komunikon ne Anglisht dhe Italisht.

Kompleksin Turistik Tropikal

Dhome dyshe

Dhome teke

Dhome pamje nga mbrapa
Cmimi (p/person) ne Euro
35*
67*
Dhoma pamje nga deti
Cmimi (p/person) ne Euro
40*
77*
Suite pamje nga mbrapa
Cmimi (p/person) ne Euro
70*
140*
Suite pamje nga deti
Cmimi (p/person) ne Euro
75*
150*
 
 
*Cmimet jane per person, per nate, nese dy veta ndajne nje dhome, perfshire mengjesin deri me 31/08/2009.
Politikat per femijet: 0-4 vjec = falas ; 5-12 vjec= 50% e cmimit te nje te rrituri.
Fillimi   Transferta  Rreth nesh  Kontakto